antradienis, balandžio 18, 2017

Santa Barbara, pabaiga ieškomaKažkada (prieš maždaug keturis metus) rašiau apie Santą Barbarą, vykstančią savo gyvenime ir spėliojau, kur tai nuves. Iki kelintos serijos. Kokiais būdais ir kaip skausmingai baigsis. Kelintoj serijoj blogiukai gaus ko nusipelnę, o geriečiai nukeliaus iki altoriaus ir bus happyend‘as. Nė velnio. Serialo kūrėjai nusprendė greitos ir laimingos pabaigos nesuteikti, o pakankinti žiūrovą kelis metus. Ir tada ištekinti pagrindinę porelę už kitų žmonių (ar bent jau Chuaną Antonijų) už kokios nors kalės dėl patogesnių sandorių ar palikimo, o Barbarą palikti ant ledo. 

O tai, kad Chuanas Antonijus karts nuo karto Barbarą prisimena, vis skambteli, parašo (nors jo kalė žmona jau moka Barbaros numerį mintinai), žiūrovui nesvarbu. Serialo kūrėjai neskuba ir vėl. Chuanas Antonijus su Barbara susitinka kavos, kaip racionalūs ir suaugę žmonės. Ir tuo viskas pasibaigia. Serialas rutuliojasi aplink kitus veikėjus, tik tiek Chuanas Antonijus, tiek Barbara vienas apie kitą pagalvoja. Ir kai tik Barbara pamato, kad Chuanas prisijungęs feisbuke ir sugalvoja jam parašyt, rankos nusvyra, ji nerašo. Nes kalė žmona tikrina Chuano Antonijaus telefoną ir feisbuką. Bet. Po kelių valandų tą pačią dieną jis jai paskambina, jie pakalba apie viską, pasijuokia. Po kelių dienų jis pasiūlo jai susitikti, o ji nekvaila, suderina susitikimą taip, kad jie nebūtų vieni – su dar keliais draugais bare. Chuanas Antonijus laido juokelius ir flirtuoja, Barbara prisideda, tik kad didesniems veiksmams nesiryžta ir nemato prasmės, vakaras baigiasi ramiai – Barbara grįžta namo dar prieš vidurnaktį, su bateliais ir nepametusi jokių rūbų ar orumo pakeliui. 

Praeina vėl kiek laiko, vėl skambučiai, trumpi pokalbiai, ir vėl Chuanas Antonijus Barbarai paskambina. Tik žinoma, jai skambinti jam neleidžia. Barbara darbe, jai pietų pertrauka, perskambina ir jis pradeda ją kalbinti vakare susitikti brendžiukui. Barbara prisimena tuos laikus, kai jie buvo kartu ir vienas kitą be proto mylėjo. Brendžiukas = nuotykiai. Barbara pavargusi nuo nuobodaus gyvenimo ir nusprendžia, kad nuotykiai būtų neprošal. Bet kol dirba iki vakaro, prabyla sąžinė. Žino, kad bus dar vienas draugas, tačiau bus ir brendis, ir Chuanas Antonijus. 

Galiausiai Barbara praktiškai paskutinę sekundę apsisprendžia ir nubėga iki sutartos vietos. Nuoširdūs pokalbiai, kelios taurės garsiojo brendžiuko... ir pokalbiai apie tai, kaip Chuanas Barbarą mylės amžinai, kad ji jo angelas, kad ji nuostabi ir protinga... ir Chuano vaikystės draugas pasako, kad jis dažnai apie Barbarą tebekalba... sukyla visos emocijos, prisiminimai iš pirmų serijų. Barbara dar vis bando laikytis tvirčiau. Stovėti ant žemės stabiliai ir tvirtai, tačiau visas stiprumas dingsta po kelių bučinių... dar po kelių ir drovumas, sukyla viskas iš praeities, pasidaro ramu, jauku, gera, saugu... 

Tiek Chuanas tiek Barbara sustoja, nes kartu yra draugas. O kas būtų jei jo nebūtų buvę?? O kalė žmona namie.

Tai kiek dar serijų, po velnių, šita Santa Barbara tęsis (ale ne tokia šventa ta Barbara, a?)??? Ir kas bus, pasakos variantas, kai jis palieką kalę žmoną ir grįžta pas angelą Barbarą, ar abu gyvens nelaimingi, apsimesdami, kad yra priešingai???

Dar Barbara svarsto išsitrinti viską, kas susiję su Chuanu iš savo gyvenimo – telefono numerius, feisbukus, po velnių, sudeginti jo dovanotas suknias...  tačiau ji labai dažnai važiuoja pro jo darbą... ir tikėtina, kad kažkur sutiks tiek jį, tiek ir jo vargšę žmoną.
Geras scenarijus, tik kaip užbaigti serialą?

I hate to turn up out of the blue uninvited
But I couldn't stay away, I couldn't fight it.
I had hoped you'd see my face and that you'd be reminded
That for me it isn't over.

Komentarų nėra: